Історія

Засновником Бобровицької середньої школи №1 вважається Василь Якович Яновський.

У приватному будинку, де нині приміщення дитячого садка “Веселка”, жив В.Я. Яновський. У 1909 році він віддав половину будинку для початкової школи. Через рік на правому березі річки було збудоване приміщення земської чотирикласної школи, директором якої призначили Василя Яковича.

Після Лютневої революції 1917 року Козелецьким повітовим управлінням на базі чотирикласної школи було відкрито вищу початкову школу. Згодом вона стала семирічкою. У ній навчалося 237 учнів, працювало 7 учителів. У 1923 році 609 учнів навчало 23 учителі. Ди­­­­ректорами пра­­цювали: Л.І. Велігорський, Ф.І. Рябуха, П.Ф. Богданівський, П.Я. Миненко, В.Г. Буглак.

Згодом (1932-1934 р.р.) було побудовано нове шкільне приміщення і відкрито першу середню школу. Директором було призначено М.Л.Дяченка. 43 випускники отримали атестати про середню освіту у 1937 році. Стільки ж випускників одержало атестати і 21 червня 1941 року. Ніколи не забути тих страшних сторінок історії! Ніколи не зітруться з нашої пам’яті імена Героїв Радянського Союзу: О.С. Бичка і В.Л. Карнаухова, вчителів – учасників Великої Вітчизняної війни: І.С.Гмира, Г.С. Кохана, В.О. Краснухи та багатьох інших. 

18 вересня 1943 року Бобровиця була визволена від фашистських загарбників. 1 вересня 1944 року почався новий навчальний рік. Очолив педколектив місцевої школи О.М.Нелін. Він приклав багато зусиль для відбудови школи. 

У 1947 році урочисто було відкрито приміщення нової школи. Директором її став А.О.Ше­лест.

Пізніше школу очолювали: Г.С. Кохан, С.Є. Ярмоленко, П.Й. Білан, І.В. Кава, І.К. Макарець.

У 1986 році гостинно розкрилися двері нового триповерхового будинку школи №1. 

Нове приміщення загальноосвітньої школи №1 – це одне з найкращих окрас міста Бобровиці. Школа стала для кожного випускника символом нерозтраченої духовності, глибокого пізнання світу.

У ній навчалося 1176 учнів. Нарешті здійснилася мрія батьків та учнів! Директором нової школи став А.М.Давиденко.

І це не дивно, бо саме він був основним організатором на будівництві. 

Покликання школи – навчити і виховати дітей – носіїв і продовжувачів духовності свого народу. Цього навчали і навчають учительські династії: Бровах, Дезер, Белінських, Давиденків, Ульяничів, Горбач та Самойленко. 

У 1994 році на базі міської школи №1 було створено 2 гімназійні класи. Тяжким та тернистим був шлях відкриття гімназії міста Бобровиці. 

1 вересня 2004 року С.І.Авраменко з гордістю оповістила про відкриття цього закладу. 326 учнів стали гімназистами. 

782 учні сіли за парти ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Очолила колектив міської школи  В.А.Іванченко.

У 2005 році директором школи призначено В.М. Ралка.

1 вересня 2008 року відбулося розділення двох закладів: Бобровицької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Бобровицької гімназії.
У 2018 році директором призначили Віту Петрівну Лисенко.