Історико-краєзнавчий музей

9. У розділі «Учителі школи» представлені світлини директорів школи, начальників відділу освіти, учителів, які працювали в школі, їх листи, спогади.

Діяльність музею планує і спрямовує рада музею, яка складається з 5 членів. Члени ради ведуть просвітницьку, пошукову, науково-дослідницьку роботу,  оформляють документацію, складають плани роботи. Організована пошукова група, група екскурсоводів, група оформлення.

Пошуковою групою збираються  публікації в газетах про учасників війни, спогади ветеранів, учителів-пенсіонерів, членів сімей загиблих воїнів, учасників війни та воїнів АТО-ООС. Зібраний матеріал використовується для проведення екскурсій, виховних годин, інформаційних-пізнавальних повідомлень 

          Лекторська група вчиться складати та проводити екскурсії для початкових класів, класів середньої ланки, добираючи захоплюючі факти бойового шляху ветеранів, партизанських загонів, дій підпільників, щоб показати героїзм, мужність, любов до рідної землі захисників і підтримати інтерес до вивчення історії рідного краю. Учні-екскурсоводи розповідають про героїв-земляків, про воїнів-афганців, про події радянсько-німецької війни, АТО-ООС та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи на інформаційно-пізнавальних годинах, присвячених Дню Збройних сил України, Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів, Дню партизанської слави, а також допомагають учителям історії проводити уроки-екскурсії в 5-их класах „Україна в полум’ї війни”, в 10-их класах „Наш край в роки війни”, «Рух Опору та його течії».

Група оформлення працює з документами музею. Учні вчаться  складати акти, вести інвентарну книгу, правильно зберігати музейні експонати. Група оформлює виставки книг на воєнну тематику, оригінальних музейних експонатів, які не ввійшли в постійну експозицію, листівки «Дякуємо тобі, захиснику, за твій подвиг», плакати «Чорнобиль», «Герої серед нас»

За активної участі юних краєзнавців була підготовлена й проведена виховна година „Вічна слава героям!”. Учні розшукали матеріали про юних героїв, які боролися проти фашистів в партизанських загонах і підпільних групах: В.Коробка, О.Білевич, В.Омельяненко – уродженців Чернігівщини,  ознайомилися більш докладніше з біографіями земляків – Героїв Радянського Союзу Бичком О.С. та Карнауховим В.Л.  Група пошуковців стала лауреатами Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» напряму «З попелу забуття» з роботою «Увічнимо пам’ять про захисників – учасників АТО/ООС».

До Дня пам’яті та примирення, Дня вигнання німецько-нацистських загарбників з Бобровиччини, Дня захисника України проводилися екскурсії. Члени груп брали участь у покладанні квітів до пам’ятників.

           У планах на майбутнє: підготовка матеріалів для публікації в пресі, реекспозиція «Воїни АТО-ООС», «Вчителі школи», традиційне проведення інформаційно-пізнавальних годин, зустрічей з учасниками АТО-ООС, волонтерами, продовження пошукової й дослідницької роботи про вчителів школи в роки радянсько-німецької війни та в післявоєнний час, про учасників АТО-ООС, виставки експонатів та зібраних матеріалів до пам’ятних дат.  

Екскурсія для десятикласників
Зібрані пошуквцем матеріали