Навчальний заклад – не лише приміщення, до якого ми заходимо, це велика країна Знань, країна дитинства і юності, це простір життя дитини, в якому вона повноцінно живе. Тому вся діяльність вибудовується так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника свого власного життя.
Головне завдання навчального закладу – навчити дітей вчитися, виховати людину, здатну створити своє особисте життя. А допомагає в цьому робота музею.
Профіль музею – історико-краєзнавчий. Музей є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню в молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.
Головними завданнями в роботі музею є:
1. Сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу у школі.
2. Розширення і поглиблення загальноосвітньої та профільної підготовки учнівської молоді засобами позакласної та позашкільної роботи.
3. Формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього.
4. Допомога педагогічному колективу школи у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи за інтересами.
5. Вивчення, охорона і пропаганда пам’яток історії та культури рідного краю.
6. Проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді.
Музей був відкритий на основі наказу №112 від 21.01.1986 р. 7 травня 1986 р. Загальна кількість експонатів 169.
Музей складається з таких експозиційних відділів (реекспозиція 2020-2021 рр.):
1. Розділ „Основні події Другої світової війни” вміщає 6 стендів: 1 стенд «1939-1940» – початок війни, радянсько-фінська війна, у якій брав участь наш земляк Шевенок Д.Л.
2 стенд «1941» – світлини діячів українського руху опору та фотокопії документів, битв під Москвою, під Сталінградом, блокади Ленінграда, дій німецької окупаційної влади («Бабин яр») В експозиції – листи учасників оборони Ленінграда Брема В.С., медаль „За оборону Ленінграда”, коробочки „Священна земля Сталінграда”, патронтаж на ремні, пістолет ТТ, гільзи, кобура, командирський планшет, лист-подяка червоноармійцю Ющенку І.М., спогади ветеранів.
3 стенд «1942» – фото нацистських представників окупаційної влади та командирів та членів партизанських загонів радянського руху опору, світлини українців, які боролися з нацистами в інших країнах, фотокопії документів остарбайтерів.
4 стенд «1943» – світлини про початок вигнання німецьких окупантів з території України, Харкова, Києва та діяльність УПА, трагедії польсько-українського конфлікту, цитати з документів, картосхеми.
5 стенд «1944» – висвітлює події завершального етапу вигнання нацистських загарбників з території України, фото героїв Кожедуба та Ахмед Хана-Султата, дій радянських військ за кордоном.
6 стенд «1945» – капітуляція Німеччини та Японії, участь у цих подіях українців (Береста О., Дерев’янка І.), дії УПА, день Перемоги (шоломи, ювілейні медалі, посвідчення ).
2. У розділі «Герої –земляки» мова йде про Олега Сергійовича Бичка, який загинув, виконуючи завдання в тилу ворога на території Білорусії, а також про Карнаухова Віталія Леонідовича, який здійснив подвиг, виконуючи розвідувальне завдання. На стенді – фотографії, фотокопії документів. Портрет О.С.Бичка, написаний фарбами, – подарунок рідних героя. Зібрані спогади ветеранів, членів сімей загиблих під час Другої світової війни. Він розповідає про мешканців м. Бобровиці, Бобровицького району, які воювали на фронтах радянсько-німецької війни: Героя Радянського Союзу Зубка Н.П., кавалера трьох орденів Слави Якушка О.І. та ін.
3. У розділі «У боротьбі з ворогом» представлені матеріали про діяльність Бобровицької підпільної групи та партизанського з’єднання „За Батьківщину” під командуванням М. Стратілата, а потім І.Бовкуна: фотографії підривників, зв’язкових, карта Чернігівської області із нанесеним районом перебування з’єднання, представлені фото тих героїв-бобровичан, які полягли смертю хоробрих (серед них – учителі Скрипка І.Д., Сінокос К., Тимощук І.)
4. В експозиції «Вигнання окупантів» розміщена картосхема наступу Центрального й Воронезького фронтів і визволення Чернігівської області, а також – визволення Бобровиччини 121-ою Рильською стрілецькою дивізією Воронезького фронту у взаємодії з партизанським з’єднанням „За Батьківщину”, фотокопії документів, світлини пам’ятників загиблим бійцям на території Бобровиці. Альбом «Історія 121 Рильської стрілецької дивізії».
5. У розділі «Афганістан 1979-1989» мова йде про події в Демократичній республіці Афганістан в 1979-1989 рр. та солдатів строкової служби, які загинули, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані: Басанько М., Кучерявець М.Г., Турецький В.Д., Лухта В.М., Несторенко О.М., Литвин О.І., Журибеда В.М., Ковнір В.І.
6. У розділі «Чорнобиль 1986» – світлинипро аварію на Чорнобильській АЕС та перших загиблих ліквідаторів, цитати зі спогадів свідків.
7. Розділ «Воїни АТО» містить короткі дані про воїнів АТО, які загинули під час виконання військового обов’язку: Коваль Ю.М., Дейнега С.В., Ус А.В., Хуторний Ю.М., Моругий А.М., Єсипок А.А., Онопрієнко О.В., Ющенко Я.В., Колесник В.П., Бовсуновський С.В.
8. В експозиції «Історія школи» – фото учителя земської школи Яновського та його сім’ї, вчителів та вихованців школи, побудови та відкриття нового корпусу школи №1, підручники, парта І п. ХХ ст., стінні газети післявоєнного періоду.