27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Світова спільнота не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
Віддзеркалення зруйнованого дитячого світу можна побачити в написі маленького хлопчика із варшавського гетто: «…найжахливіше, що в гетто метелики не живуть!». Напис датований 1943 роком. Відтоді метелик – це символ Голокосту. Метелик — символ душі, безсмертя, відродження і воскресіння, здатності до перетворень, до трансформації. Метелики — це символ радості, без якої не живуть.
Напередодні Міжнародного дня пам’яті Голокосту у нашому закладі класними керівниками проведено тематичні години спілкування, віртуальні екскурсії до Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Здобувачі освіти долучилися до акції «Метелики пам’яті”, на якій розфарбовували та прикріпили метелики до символічного дерева життя з побажаннями. У День скорботи і пам’яті ми приєднуємося до загальної печалі і співчуваємо великій втраті, ім’я якої – Голокост. Будемо пам’ятати… Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулого, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в наше ЗСУ та Перемогу!