Щорічно 22 квітня відзначається Міжнародний День Землі, що знаменує початок сучасного екологічного руху. Цього дня у нашому закладі проведено ряд заходів присвячених цій події, зокрема: флешмоби «Зелений колір – колір природи» та «Екоторбинка», які покликані спонукати людей бути уважнішими до навколишнього середовища; перегляди презентації до Всесвітнього дня Землі, під час якої діти дізнались про унікальність нашої Планети і вплив людини на довкілля; вікторини до Всесвітнього дня Землі , де діти показали свою кмітливість,знання,бажання перемагати; ігри екологічного змісту «Сортуємо сміття», де школярі вчилися сортувати сміття в залежності від матеріалу ; акцію «Ходжу пішки-бережу Землю»; малювали малюнки «Збережемо нашу Землю», створювали хмари слів та постери про нашу природу, проєкти “Наш дім- планета Земля”.
Тож давайте пам’ятати, що Земля – це неоціненний дар, подарований нам природою, це – наш спільний дім, тож берегти її – наш обов’язок!
Збережемо нашу планету для себе і прийдешніх поколінь !
Міжнародна організація праці (далі – МОП) – одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій. У 2024 році їй виповнюється 105 років. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.
За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.
У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.
Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. Новий девіз: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці» (The impacts of climate change on occupational safety and health). Проводять заходи і в Україні, яка підтримує ініціативи Міжнародної організації праці.
Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, збільшення трансмісивних захворювань і підвищений вплив хімічних речовин.
З урахуванням цієї теми у Бобровицькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 розроблений план заходів із підготовки та проведення Тижня охорони праці з 22 по 26 квітня 2024 року, який затверджений наказом від 18 квітня 2024 року № 100 «Про проведення Тижня охорони праці в закладі та філії».
Які теми були раніше
Незважаючи на повномасштабне російське вторгнення в Україну тисячі підприємств продовжують функціонувати, долаючи щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану – відповідальне та надскладне завдання.
Тож 2023 рік пройшов під гаслом: «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі» (A Safe and healthy working environment as a fundamental principle and right at work).
У 2022 році тема Дня ОП звучала так: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (Act together to build a positive safety and health culture).
Міжнародна організація праці вирішила присвятити Всесвітній день охорони праці 2021 стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), посиленню життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам. Його гасло — «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи — інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР» (World Day for Safety and Health at Work 2021 — Anticipate, prepare and respond to the crisis — Invest in resilient OSH systems).
У 2020 році на девіз Дня охорони праці вплинуло поширення коронавірусної інфекції COVID-19: «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя». До початку пандемії МОП планувала присвятити День ОП 2020 іншій проблемі — «Насильство і домагання у сфері праці» (Violence and Harassment in the World of Work). Однак зрештою тему Дня ОП було змінено.
Девіз Всесвітнього дня охорони праці у 2019 році — «Безпечне та здорове майбутнє праці». Вибір теми обумовлений викликами та змінами у сфері праці, які відбулися внаслідок розвитку технологій та під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних і інших чинників.
У 2018 році Всесвітній день охорони праці та Всесвітній день боротьби з дитячою працею припали на час проведення спільної кампанії з охорони праці молодих працівників та припинення використання дитячої праці. Отже, тема Всесвітнього дня охорони праці звучала так: «Захищене і здорове покоління».
Заходи до Всесвітнього дня охорони праці 2018 року були спрямовані на те, щоб показати надзвичайну важливість вирішення проблем молодих працівників та покращення їх становища на роботі. На думку представників МОП, треба не лише сприяти належній зайнятості молоді, але й об’єднувати ці зусилля з боротьбою проти експлуатації дитячої праці на небезпечних видах робіт.
У 2017 році головною темою Всесвітнього дня охорони праці стала «Оптимізація збору та використання даних з охорони праці».
Девіз 2016 року — «Стрес на робочому місці: колективний виклик».